בס"ד

אודותיי

שמי אסנת שפירא, יוצרת, מעצבת ומלמדת בסטודיו  לקרמיקה "הרוח שבחומר" שבעיר מודיעין. נשואה, אם לארבעה ילדים ובעלת תשובה.
מגיל צעיר יצירה ועבודה עם חומרים הביאה לי ריפוי, שמחה ואושר ומקום לביטוי עצמי .
בגיל 12 ראיתי על המסך בפעם הראשונה איך יוצרים כלים מחימר על אובניים וידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות. לשמחתי החלום התגשם כשהגעתי אחרי הצבא ללימודים במחלקה לעיצוב קרמי בבצלאל ופגשתי את האובניים, החימר ואת עולם העיצוב בקרמיקה.
סיימתי בהצטיינות את לימודיי, קבלתי פרס על עבודת הגמר שיצרתי ועם סכום הכסף הזה התחלתי לבנות את הסטודיו שלי "הרוח שבחומר" בשנת 1989.

בתחילת הדרך ביקרתי  בסדנאות של קרמיקאים חברים ומורים ולמדתי מהם הרבה מאוד. מכל אחד לקחתי מה שמתאים לי ובניתי – הסטודיו היום הוא כל מה שלמדתי, אספתי ובניתי במהלך השנים, יש בו מכל טוב תחת קורת גג אחת – חומרים, צבעים, גלזורות, כלי עבודה, טקסטורות, טכניקות ורעיונות.
תחומי העבודה בסטודיו הם: אובניים, פיסול פיגורטיבי ומופשט, עיצוב מוצר בטכניקה תעשייתית של בניית מודלים ותבניות יציקה (מידע נוסף תמצאו תחת הכותרת סדנאות).
עוד אפשרויות ליצור  – אריחים, פסיפס, גופי תאורה, יודאיקה, כלים שימושיים למטבח, לאמבטיה, למשרד ולאחרונה שילוב של טקסטים מהמקורות ופסוקים על כלים, שעונים ומנדלות.

אני מזמינה אתכם להתבונן בקטלוג המוצרים שלי ולהתרשם גם  מעבודות של תלמידי  וליצור קשר כדי שאוכל לעשות גם לכם טוב על הלב.

 

ההיסטוריה שלי בסטודיו

בתחילת דרכי בסטודיו עיצבתי ויצרתי מוצרים בעיקר בטכניקת עיצוב המוצר – יציקת חימר לתבניות גבס. יצרתי כלי בית כגון מלחיות, כלי סוכר חלב, אגרטלים, קופסאות ומוצרי יודאיקה- בתי מזוזות, חנוכיות ופמוטים. השתתפתי בירידים ביניהם יריד חוצות היוצר ויריד היודאיקה בירושלים .

בשנות התשעים מכרתי את מוצרי בשני קואופרטיבים של אומנים בירושלים "קשת אומנים" בנחלת שבעה וגלרית "צד שני" בעין כרם  ובמספר חנויות ברחבי הארץ ביניהם גם חנות מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב וחנות מוזיאון ישראל בירושלים. היו לי גם סוכני מכירות בארצות הברית שמכרו שם בעיקר בתי מזוזות.

כיום אני יוצרת ומעצבת בטכניקות משולבות של עבודת יד אובניים ויציקות ומלמדת נשים, ילדים, נוער ואנשים בעלי צרכים מיוחדים.